7.9 C
Birštonas

Figų sezonas „Iki“ parduotuvėse – nebrangus ir skanus: šie 3 greiti receptai išgelbės netikėtai užklupus svečiai arba kai nėra noro gaminti

Ar jau skaitėte?

Kartais pasitaiko situacijų, kai skanaus ir įspūdį paliekančio patiekalo reikia čia ir dabar. Net jei atrodo, kad šaldytuvas tuščias, o ir norą gaminti lyg vėjas išpūtė – prisiminkite figas. Nors jos jau tūkstančius metų vertinamos kaip klestėjimo simbolis, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė atkreipia dėmesį, kad šie nedideli saldūs vaisiai sezono metu džiugina ypač geromis kainomis. Ir figos – ne tik gražios, skanios, bet ir naudingos bei stebėtinai universalios. Iš jų vos su keliais ingredientais paruošite užkandį, pagrindinį patiekalą ir desertą, kurių receptais dalijasi „Iki“ kulinarai.

- Reklama -

„Natūralu, kad į pirkėjų krepšelius dažniausiai keliauja tradicinės lietuviškos gėrybės – nuo kopūstų iki obuolių. Tačiau jau ir tai, kas prieš kurį laiką buvo egzotika, dažnam jau tapę kasdieniu pirkiniu – pavyzdžiui, kiviai, mangai, persimonai. Rugsėjį lietuviai ypač mėgsta ir šviežias figas, jos šį mėnesį vis rikiuojasi tarp populiariausių egzotinių vaisių. Nenuostabu – dabar pats jų sezono įkarštis, tad figos yra ypač kvapnios, skanios ir geros kainos“, – pirkėjų įpročius apžvelgia G. Kitovė.

Leis sutaupyti ne tik „Iki“ pasiūlymai figoms, bet ir dar tūkstančiai akcijų įvairioms rudeniškoms gėrybėms, maisto bei kitoms prekėms. Geriausius pasiūlymus rasite čia: www.iki.lt/leidiniai.

Dievų maistas, tačiau kainuoja centus

Užkandžiai su figomis.

Vasara baigėsi, atėjo ruduo, o tai reiškia, kad atėjo metas valgyti figas – mėgautis jomis šviežiomis, iš jų gaminti uogienes, džemus, ruošti su karštais mėsos, paukštienos patiekalais, dėti į salotas, užkandžius, gardžius pyragus ir pyragaičius.

Figos – tai vieni seniausių kultivuojamų vaisių, apie kuriuos pasaulis žino jau tūkstančius metų. Legenda byloja, kad Romos įkūrėjai Romulas ir Remas buvo maitinti po figų medžiu. Senovės Egipte ir Romoje jos buvo laikomos dievų maistu, Indijoje figmedis buvo pažinimo medis, kurio pavėsyje Budai buvo atskleista tiesa. O graikams šie saldūs vaisiai buvo vaisingumo simbolis, pasakoja „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė.

„Šiandien figos tebėra ypač vertinamos dėl savo išskirtinio skonio. Saldus, medų ir gaivias uogas primenantis nektaras prinokusiose figose susuka galvą ne vienam – ir gurmanams, ir sveikuoliams. Ne paskutinėje vietoje ir jų nauda organizmui. Jos puikus skaidulų šaltinis, taip pat figos turi gausybę antioksidantų ir vitaminų, tokių kaip vitaminai C, A ir K, kurie prisideda prie odos grožio bei stiprina imunitetą“, – pažymi „Iki“ darbuotoja J. Sabaitienė.

- Reklama -

Ar figas reikia lupti?

Renkantis figas parduotuvėje, „Iki“ vaisių žinovė pataria visų pirma patikrinti odelę. Ji turi būti be pažeidimų, be juodų dėmių ar įtrūkimų. Jei norite patikrinti figų sunokimą, jas visų pirma pauostykite. Rinkitės tas, kurios yra stambios ir sunkios. Taip pat ypač švelniai ir atsargiai spustelkite, tik būkite atsargūs – figmedžio vaisiai yra trapūs ir lengvai pažeidžiami.

„Nepamirškite, kad figos plaunamos tik prieš patiekiant. Kad figos nesudžiūtų, jas galima kelioms dienoms padėti į šaldytuvą, tačiau geriau figas valgyti pirkimo dieną“, – sako J. Sabaitienė. Tinklo vaisių skyriaus darbuotoja taip pat primena – prieš valgant figų lupti nereikia. Jei vaisių viršus atrodo šiurkštus, galite jį nupjauti, tačiau odelės nenupjaukite. Ji yra minkšta, aromatinga ir lengvai virškinama.

Figų panaudojimas virtuvėje – be galo įvairus, jas į savo meniu įtraukia ir virtuoziški restoranų šefai, jas paverčiantys įmantriais šedevrais. Tačiau šįkart „Iki“ kulinarai rekomenduoja ypač paprastus receptus su figomis, kurie pavyks kiekvienam – nereikės nei daug išlaidų, nei didelių kulinarinių sugebėjimų ar daug ingredientų.

„Pačiam paprasčiausiam užkandžiui figų skilteles galite tiesiog apvynioti kumpiu – vaisių saldumas maloniai kontrastuos su mėsos sūrumu. Arba ant brie sūrio riekelės prismeikite graikinį riešutą, o ant viršaus – figos gabėlį. Sotesniam patiekalui lengva ir skanu paruošti iš jų salotas su mocarela, pomidorais, gražgarstėmis ir vytintu kumpiu bei apšlakstyti balzamiko actu. Desertui galite daryti kaip italai – patiekti jas su trupučiu grietinėlės arba maskarponės sūrio“, – idėjomis dalijasi „Iki“ kulinarai ir siūlo 3 receptus su šviežiomis figomis.

Užkandžiui: keptos figos su fetos sūriu, medumi ir rozmarinais

Porcijos: 2

Gaminimo laikas: 20 min.

Reikės: 4 šviežių figų iš „Iki“, 100 g fetos sūrio, 2 šaukštų ypač tyro alyvuogių aliejaus, 2 šaukštų medaus, šviežiai maltų juodųjų pipirų, šakelės rozmarino (arba ½ šaukštelio džiovintų), prancūziško batono patiekimui, pasirinktinai – žiupsnelio čili dribsnių.

Gaminame:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 190 laipsnių. Į orkaitėje įkaitintą indą sudėkite fetos sūrį ir užklokite griežinėliais supjaustytomis figomis. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir medumi. Pabarstykite šviežiai maltais pipirais, smulkinta rozmarino šakele (arba džiovintu rozmarinu) ir, jei naudojate, čili dribsniais. Pašaukite į įkaitintą orkaitę maždaug 15 minučių.
  2. Fetos sūrį su figomis sutrinkite šakute ir valgykite su prancūzišku batonu.

Pagrindiniam patiekalui: vištiena keptuvėje su figomis

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: 30 min.

Reikės: 500 g šviežių figų iš „Iki“, 500 g vištienos šlaunelių be kaulo, 3 skiltelių česnako, ¼ puodelio balzamiko acto, 1 šaukšto Dižono garstyčių, 2 šaukštų šviežių čiobrelių, 2 šaukštų medaus, druskos, šviežiai maltų pipirų.

Gaminame:

  1. Sumaišykite balzamiko actą, medų, garstyčias, čiobrelius ir išspaustą česnaką. Atidėkite.
  2. Vištieną pagardinkite druska ir pipirais ir sudėkite į keptuvę sunkiu dugnu su ant vidutinio stiprumo ugnies įkaitintu aliejumi. Šlauneles dėkite oda į apačią. Kepkite 7-10 minučių arba kol oda taps aukso spalvos. Jei reikia, įpilkite daugiau aliejaus.
  3. Apverskite vištieną ir kepkite iš kitos pusės, kol taps aukso spalvos ir iškeps, apie 10 minučių.
  4. Į keptuvę supilkite paruoštą padažą ir perpus perpjautas figas, užvirinkite. Leiskite padažui sumažėti perpus, retkarčiais pamaišydami, kad nuo keptuvės dugno atšoktų prilipę gabaliukai. Prieš baigiant kepti vištieną apverskite, pamerkdami odelę į padažą akimirkai, kad ji sudrėktų ir įgautų skonį. Tada patiekite odele į viršų su šaukštu ar dviem padažo ant viršaus.

Desertui: greitas figų pyragas

Porcijos: 6

Gaminimo laikas: 35 min.

Reikės: 8 šviežių figų iš „Iki“, 230 g sluoksniuotos tešlos, 250 g rikotos, šaukšto sviesto, 3 šaukštų uogienės, pvz., figų, pasirinktinai: žiupsnelio cukraus pudros.

Gaminame:

  1. Lengvai iškočiokite sluoksniuotą tešlą ir dėkite ją ant sviestu pateptos kepimo skardos. Subadykite šakute. Ant viršaus sudėkite rikotą ir tolygiai paskirstykite.
  2. Figas kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite, supjaustykite plonais griežinėliais. Išdėliokite ant pyrago.
  3. Keptuvėje ištirpinkite likusį sviestą ir atsargiai aptepkite figas. Tešlos kraštus užlenkite į vidų. Viską pabarstykite cukraus pudra.
  4. Pašaukite pyragą į orkaitę, įkaitintą iki 200 °C ir kepkite apie 20-25 minutes, kol kraštai taps auksinės spalvos.
  5. Išėmę iš orkaitės, viršų patepkite pašildyta uogiene, kad vaisiai gražiai blizgėtų. Prieš pjaustydami pyragą, šiek tiek atvėsinkite.

G. Kitovė primena, kad geriausiais „Iki“ pasiūlymais pasinaudoti paprasta – naudingos akcijos, įvairios nuolaidos ir ypatingi pasiūlymai skelbiami leidiniuose „Iki“ parduotuvėse, interneto puslapyje www.iki.lt ir mobiliojoje programėlėje. Joje pirkėjai ras ir asmeninių pasiūlymų bei dalyvaudami lojalumo programoje rinks taškus, kuriuos galės išmainyti į vertingus prizus ar nuolaidas.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Gydytoja papasakojo, kaip sustabdyti kraujavimą iš nosies

Turbūt daugelis yra susidūręs su nemalonia situacija, kai staiga iš nosies pradeda bėgti kraujas. Tiesa, dažnai tokiais atvejais realios grėsmės nėra, o situaciją apsunkina...

Sunkmečiu gyventojai dažniausiai atsisakytų pramogų, nebūtinų pirkinių ir naujų drabužių

Brangstant pragyvenimui, beveik trečdalis gyventojų atsisakytų pramogų ir kultūros renginių, rodo naujausia Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų nuomonės apklausa. Apklausos...

„EMBank“ suteikė įmonei „Egas LT“ 1,4 mln. eurų paskolą

„European Merchant Bank“ („EMBank“) suteikė 1,4 mln. eurų verslo paskolą įmonei „Egas LT“. Paskola bus skirta investicijoms į turimų automatinių degalinių atnaujinimą ir naujų...

Kelių policija primena: pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio pradžios pradeda galioti Kelių eismo taisyklių sezoniniai reikalavimai. Leistinas važiavimo greitis: lapkričio–kovo mėnesiais ne gyvenvietėse...

Jaučiatės nuvargę – dietologė įvardijo, kaip tapti žvalesniais

Pavasariui įpusėjus daugelis vis dar skundžiasi energijos trūkumu. Gydytoja dietolgė Dalia Petrauskienė sako, kad tokia būsena – normali, mat žmonėms po žiemos dažnai trūksta įvairiausių vitaminų, be to, nuovargį gali lemti ir netinkamas gyvenimo...

Horoskopai lapkričio 7 dienai

AVINASNuotaikų barometras rodo blogą orą. Aplinkiniams su jumis dėl to bus labai sunku. Net ir prašomi padėti ar patarti vargu ar rodys entuziazmo. Kaltinkite dėl to tik save. Pasistenkite vengti grėsmingų ar potencialiai konfliktiškų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS