17.9 C
Birštonas

Dovanos seneliams: renkant jas prisiminkite kelias svarbias taisykles

Ar jau skaitėte?

Artėjantis švenčių laikotarpis yra lyg maratonas, kuriam nebuvo laiko pasiruošti: šventinis stalas, kasdieniai darbai ir dovanų artimiesiems paieška. Būtent dovanos šiuo periodu ir gali sukelti didžiausią stresą. Daliai artimųjų ar draugų kalėdinės dovanos rinkimo procesas yra gana paprastas, tačiau kai kalba pasisuka apie senelius – surasti asmeniškai jiems tinkančią ir džiuginančią dovaną gali būti sudėtinga. Tam, kad dovanų seneliams rinkimas būtų kuo paprastesnis ir greitesnis, internetinės „MANO vaistinės“ vaistininkas Tautvydas Endriukaitis dalinasi 5 patarimais, kaip seneliams išrinkti individualiai jiems skirtą dovaną.

- Reklama -

Vaistininkas T. Endriukaitis išskiria jau kelerius metus pasikartojančią tendenciją – dovanas seneliams dažnas perka atsižvelgdamas tik į jų amžių ir pamiršdamas atkreipti dėmesį į pomėgius, įpročius, įprastai vartojamus maisto papildus ar naudojamas higienos priemones, kosmetiką.

Internetinės „MANO vaistinės“ vaistininkas Tautvydas Endriukaitis.

„Dažniausiai gyventojai, prieš pat didžiąsias metų šventes, kai jų dovanų rinkimo procesą ima riboti laikas, renkasi universalias dovanas, daug dėmesio neskirdami individualiems senelių poreikiams, jų gyvenimo būdui, pomėgiams ir panašiems kriterijams, tačiau išgirdęs, kad klientas ieško dovanos visada stengiuosi patarti ir padėti atrasti konkrečiam žmogui tinkamiausią staigmeną“, – teigia specialistas.

Anot farmacininko, asmeninės bei gerai apgalvotos dovanos visada bus ne tik geriau įvertintos, bet parodys ir didesnį jūsų rūpestį bei individualų dėmesį, nedulkės lentynose.

Vaistininkas T. Endriukaitis, ieškant asmeninės dovanos seneliams, pataria atkreipti dėmesį šiuos penkis patarimus:

1 patarimas. Įvertinkite tai, ką jie jau naudoja.

Išsiaiškinkite, ką iki šiol naudojo ir tebenaudoja jūsų seneliai. Daugelis žmonių, ypač vyresnio amžiaus, nėra linkę keisti savo įpročių, todėl geriausia dovana jiems gali tapti šiuo metu jau naudojamų priemonių papildymas, dar geriau – ilgesniam laikui, arba įsipareigojimas šiomis priemonių atsargomis pasirūpinti kas mėnesį: tai gali būti tam tikri maisto papildai, higienos ar kosmetikos priemonės. Tokia dovana ne tik asmeniškai atitiks jūsų senelių poreikius, bus aktuali, bet ir padės sutaupyti seneliams pinigų bei laiko jų ieškant, išvengti nuolatinių kelionių į parduotuvę.

- Reklama -

2 patarimas. Skatinkite puoselėdami jų pomėgius.

Rinkdami dovaną atsižvelkite į savo senelių kasdienes veiklas. Galbūt vienas pagrindinių jūsų senelių pomėgių yra skaitymas, o gal jie periodiškai lankosi zumbos užsiėmimuose, kasdien išsiruošia pasivaikščioti šiaurietiškomis lazdomis ar mėgaujasi vaikštinėjimu parke? Pagalvokite, ką mėgsta jūsų seneliai ir išrinkite dovaną, atitinkančią jų gyvenimo būdą: skaitantiems – ieškokite maisto papildų skirtų akims, kurių sudėtyje būtų luteino, vitamino A ir E, Fiziškai aktyviems senjorams naudinga dovanoti – maisto papildus sportuojantiems. Tokia dovana jūsų seneliams ne tik padės ir toliau mėgautis mėgstamomis veiklomis, bet ir parodys, jūsų dėmesį jų kasdienybei, paskatins ir toliau tęsti mėgstamas veiklas.

3 patarimas. Išgirskite jų poreikius.

Atvirai paklauskite, ar seneliams kažko trūksta. Dažnai, rinkdami kalėdines dovanas, paklausti, ko dovanos gavėjui iš tiesų reikia, mums atrodo netaktiška ir nemalonu, juk dovanos esmė yra nustebinti ir nudžiuginti. Tačiau, kalbant apie senelius, nudžiuginti juos tikrai galime ir rūpestį parodančiu klausimu: „Jūs mums labai rūpite, todėl noriu išrinkti jums asmeniškai svarbią ir reikalingą dovaną. Ką galėčiau jums padovanoti?“. Labai dažnai pasitaiko, kad išgirdę šį klausimą seneliai įvardija kasdienybėje itin reikalingą priemonę ar prietaisą, kurio nežinojote, jog jūsų seneliai neturi, pavyzdžiui, kraujospūdžio matuoklio, termometro, pulsoksimetro ar kito svarbaus sveikatai stebėti skirto aparato. Tokiu atveju nepamirškite pridėti ir kokios nors netikėtos, nedidelės dovanėlės – kvapnaus rankų kremo ar vaistažolių arbatos.

4 patarimas. Dovanokite laiką kartu.

Prisiminkite gražiausias su seneliais praleistas akimirkas ir pagalvokite, kaip apie jas galėtumėte jiems priminti. Galbūt pirma jums į galvą šovusi mintis, prisiminus senelius, yra jų pačios įdomiausios ir jums prieš miegą pasakotos istorijos, o galbūt švelnios rankos, valančios jūsų ašaras pargriuvus? Jūsų dovana visada bus įvertinta, jei seneliams padovanosite sentimentais apipintą dovaną: vaistažolių rinkinį, jog prie arbatos puodelio galėtumėte dar daug kartų išklausyti įdomiausių savo senelių istorijų arba rankų odos priežiūros priemonių, jog švelnios jūsų senelių rankos dar daug metų glostytų jūsų veidą. Tokia ar panaši dovana jūsų seneliams vienareikšmiškai bus pati asmeniškiausia ir maloniausia.

5 patarimas. Paskatinkite pasirūpinti sveikata.

Prisiminkite paskutinius susitikimus su seneliais. Galbūt susitikimo metu neatkreipėte dėmesio, tačiau geriau pagalvojus, pastebėjote ar išgirdote tam tikrus savo senelių nuogąstavimus – jog jiems naktį sunku užmigti ir jaučiasi nepailsėję, galbūt seneliai užsiminė, jog vis dažniau pamiršta tam tikrus dalykus? Rimtai pagalvokite apie paskutinius pokalbius su seneliais, dažnai juose galima rasti tuo metu neakcentuotų, tačiau svarbių žinučių, į kurias galite atsakyti padovanodami kalėdinę dovaną: maisto papildus geram miegui arba atminčiai. Taip pat pagalvokite, galbūt jūsų seneliai atidėlioja išsamius kraujo tyrimus ar konsultaciją pas gydytoją, tam ryžtis gali padėti padovanotas kuponas į gydymo įstaigą ar tiesiog pagalba nuvežant, palydint.

TOP naujienos

Artėjantis šildymo sezonas primena apie gaisrus

Gyvenamosios paskirties pastatuose Lietuvoje kiekvieną dieną kyla vidutiniškai keturi gaisrai, rodo ugniagesių statistika. Ugnies padarytą žalą atlyginti turintys draudikai skaičiuoja, kad dažniausiai gaisrus įplieskia...

Pasvalio rajone magistraliniame dujotiekyje kilo sprogimas

Penktadienį maždaug 17 val. Pasvalio rajone esančiame magistraliniame „Amber Grid“ dujotiekyje įvyko sprogimas. Pirminiais duomenimis, įvykio metu žmonės nenukentėjo. Sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų...

Daugelis gyventojų sutiktų mokėti už geresnes ir greitesnes valstybinių gydymo įstaigų paslaugas

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa rodo, kad pusė dalyvavusių apklausoje šalies gyventojų per pastaruosius metus naudojosi vien tik...

Horoskopai kovo 17 dienai

AVINASVisa, kas kasdieniška, šiandien jums bus itin nuobodu. Jums reikia kažko ypatingo palaikyti gerai nuotaikai. Kita vertus, jei nemėginsite prasiblaškyti pats, niekas jums nepadės. JAUTISDėl...

ORAI: Penktadienio dieną daug kur trumpi lietūs. Temperatūra 18–23 laipsniai šilumos

Penktadienio dieną daug kur trumpi lietūs. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8–13 m/s. Temperatūra 18–23 laipsniai šilumos. Šeštadienio naktį vietomis, dieną daug kur palis, kai kur perkūnija. Vėjas pietinių krypčių, dieną pereinantis į vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra...

Kaip galima apsisaugoti nuo būsto ir vartojimo paskolos nemokumo?

Tęsiantis neapibrėžtai situacijai, kai dėl didėjančio EURIBOR auga įvairių paskolų palūkanos, sparčiai kilo energijos ir įvairių produktų bei paslaugų kainos, ne vienam gyventojui kilo minčių – ką reikėtų daryti su paskolos įmokomis, jei netekčiau...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS