7.9 C
Birštonas

Ką daryti šiuo metu grįžus ar atvykus iš užsienio dėl saviizoliacijos?

Ar jau skaitėte?

Kelionės. Nuotrauka Rudy and Peter Skitterians iš Pixabay.

Švelninant karantino sąlygas, sparčiai daugėja užklausų, ką daryti grįžus ar atvykus iš užsienio. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad visi asmenys, grįžę ar atvykę iš bet kurios užsienio valstybės į Lietuvą, turi registruotis užpildydami anketą. Elektroninę anketą galima užpildyti iš anksto prieš grįžtant.

- Reklama -

14 dienų izoliacija nuo grįžimo į Lietuvą būtina pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu patvirtintą valstybių sąrašą. 2020 m. birželio 8–14 d. galiojantį sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis, rasite čia. Paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas ir skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) interneto svetainėje pirmadieniais.

Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, 14 dienų izoliacija bus reikalinga tik tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 15 COVID–19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Svarbu žinoti, kad keltu iš Švedijos atvykstantieji turi būti budrūs, nes dėl padidėjusio sergamumo šioje šalyje, atvykus į Lietuvą jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija net ir tuo atveju, jei asmuo į keltą Švedijoje keliavo tranzitu iš Norvegijos ar Danijos.

Jei į Lietuvą atvyksta užsieniečiai iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, galioja tokia tvarka:

  • jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, 14 dienų izoliacija netaikoma.
  • jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius registruotas nuo 15 iki 25 100 tūkst. gyventojų, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija.
  • jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, jiems atvykti į Lietuvą – draudžiama.

Grįžus į Lietuvą, kai būtina 14 dienų izoliacija, asmuo privalo pasirūpinti tinkama izoliavimosi vieta:

- Reklama -
  • grįžęs iš užsienio asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute / name ar gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Jei nėra galimybės užtikrinti šių sąlygų, suderinus su NVSC sąlytį turėję asmenys, grįžę iš užsienio valstybės, gali gyventi tame pačiame name / bute su nekeliavusiais šeimos nariais ar kitais asmenimis, jeigu šie sutinka gyventi kartu. Tokiu atveju keliavę ir nekeliavę asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.
  • jei asmuo neturi tinkamos izoliavimosi vietos, jam rekomenduojama dar prieš kelionę kreiptis į savivaldybę, kurioje asmuo yra registruotas. Savivaldybių kontaktus galite rasti čia.

Geras laisvalaikis – Geras SUDOKU


Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles rasite čia

Vadovaujantis Sprendimu, privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai. Jie bus tikrinami tik tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Plačiau apie simptomus skaitykite čia.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), būtina nedelsiant skambinti telefonu 1808 (visą parą visoje Lietuvoje, nemokamai), pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku, tačiau ir toliau privalo laikytis karantino sąlygų bei Valstybės viešai pateikiamų nurodymų, sekti naujienas.

Zigmantas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas

TOP naujienos

Kaip vartoti antibiotikus

Kiekvienais metais lapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios pagrindinis tikslas skatinti visuomenę vartoti šį medikamentą atsakingai. Kauno klinikų gydytoja klinikinė...

Rugsėjo 24-os dieną daug kur palis, vyraus trumpi lietūs

Artimiausiomis dienomis vyraus vėjuoti ir drėgni orai, tačiau nuo sekmadienio orai pagerės. Rugsėjo 24-os dieną daug kur palis, vyraus trumpi lietūs. Vėjas šiaurės vakarų, 9–14...

A. Bružas ir L. Pobedonoscevas ryžosi neeilinei avantiūrai: sumanė apkeliauti visą Lietuvą

Aktoriai, egzotinius kraštus kartu išmaišę bičiuliai Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas neria į netikėtą avantiūrą. Dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos kelionės į svečias šalis...

Kelionių specialistų patarimai: ką veikti Tenerifėje aktyvių pramogų mėgėjams?

Tinkama atostogų kryptis niekaip nenorintiems susitaikyti su rudens vėsa – Ispanijai priklausanti Tenerifė. Ši ištisus metus vasarą dovanojanti sala verta poilsio paplūdimiuose ieškančiųjų dėmesio....

Rajono maudyklų vandens kokybė

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 115 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai...

Dainininkė Jurga Šeduikytė: „Nerimą galime įveikti išrašydami emocijas dienoraštyje“

Viena žinomiausių Lietuvos dainininkių ir muzikos kūrėjų bei knygų autorė Jurga Šeduikytė tapo „WoW University“ Ateities įgūdžių kurso dėstytoja. Jurga savo paskaitoje kviečia į autentišką pažintį su savimi. Moko pažvelgti baimei į akis ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS