1.8 C
Birštonas

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Ar jau skaitėte?

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos. Kai kurie netgi atitolina senatvę. Štai keletas patarimų, kaip susigrąžinti išeikvotą energiją.

- Reklama -

Audioknyga: Mano herojus
Autorius:Ignas Bakėjus

(Audioknygos internetu – Tiems, kas vertina savo laiką)!


1. Išsitirkite sveikatą

Nuotrauka Andrea Piacquadio iš Pexels.

Nuovargis yra bendras simptomas įvairiems susirgimams: diabetui, širdies ligoms, artritui, anemijai, skydliaukės sutrikimams, miego apnėjai. Pasikalbėkite su savo gydytoju, jei jaučiatės neįprastai pavargę. Gal pradėjote vartoti naujus vaistus, o nuovargis gali kilti ir dėl pašalinio vaistų poveikio.

2. Judėkite

Kai esate pavargę, apie fizinį krūvį nenorite net pagalvoti. Tačiau tyrimai rodo, kad fizinis aktyvumas kaip tik padidina energijos lygį. Fizinio aktyvumo rekomendacijos pagal amžiaus grupę:

Nuo 5 iki 17 metų – 60 min. vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas kasdien.

Nuo 18 metų – vidutinio intensyvumo veikla 150 min. per savaitę arba didelio intensyvumo veikla 75 min per savaitę. Esant sveikatos sutrikimams fizinį krūvį reikėtų rinktis pagal savo sveikatos galimybes.

3. Gerkite daug vandens

Dehidratacija eikvoja energiją ir blogina fizinę organizmo būklę. Dėl jos taip pat galime prarasti budrumą ir koncentraciją. Egzistuoja formulė, pagal kurią galite apskaičiuoti numanomą jūsų kūno vandens poreikį:

- Reklama -

Moterims – kūno svoris (kg) x 0,037.

Vyrams – kūno svoris (kg) x 0,035.

4. Laiku eikite miegoti

Miego trūkumas didina nelaimių riziką ir yra viena pagrindinių dienos nuovargio priežasčių. Eikite miegoti tuo laiku, kad pakaktų laiko pilnaverčiam poilsiui. Tyrimų dalyviai, kuriems buvo leidžiama miegoti, kiek nori, jautėsi energingesni ir mažiau pavargę. Beje, jei neišsimiegojote naktį, pasistenkite bent 10 minučių nusnūsti po pietų. Tik nemiegokite ilgiau kaip pusvalandį, nes bus sunku užmigti naktį.

5. Žvejokite

Omega-3 riebalų rūgštys naudingos jūsų širdžiai, be to, jos taip pat gali padidinti jūsų budrumą. Italijos mokslininkai nustatė, kad žuvų taukus vartoję tyrimų dalyviai pademonstravo geresnę reakciją ir buvo energingesni.


Sudoku Online: Žaisti sudoku internete


6. Paisykite savo organizmo laikrodžio

Vieni esame vieversiai, kiti pelėdos. Šie individualūs dienos energijos modelių skirtumai nulemti smegenų struktūros ir genetikos. Turėkite tai galvoje planuodami svarbiausius dienos darbus – juos geriausia atliksite, kai esate energingiausi.

7. Atsikratykite antsvorio

Antsvorio atsikratymas gali suteikti tikrą energijos antplūdį. Net maži svorio praradimai pakelia nuotaiką, suteikia energijos ir pagerina gyvenimą. Ekspertai pataria svorį mažinti mažinant porcijas, valgant subalansuotą maistą ir didinant fizinį aktyvumą.

8. Vartokite ženšenį.

Ženšenis Rytų medicinoje gerbiamas ir vartojamas jau tūkstančius metų. Ženšenio sudėtyje yra visas kompleksas biologiškai aktyvių medžiagų: eterinių ir kitų aliejų, fermentų, mikroelementų, C ir B grupės vitaminų, fitoestrogenų, cukrų, pektinų, daug krakmolo, ekstraktinių bei kitų medžiagų. Teigiamą ir daugybe tyrimų įrodytą poveikį lemia ženšenio ekstrakte esantys ginsenozidai, kurie pasižymi tonizuojančiomis savybėmis, padeda kovoti su stresu ir nuovargiu. Šiuo metu rinkoje galima rasti net unikalių maisto papildų, kur ženšenis derinamas su Omega-3, ką būtina vartoti kiaurus metus, nepriklausomai nuo sezonų.

TOP naujienos

Lapkričio 19-oji – Tarptautinė nerūkymo diena

Lapkričio 19-oji, ketvirtadienis, 47 savaitė. Saulė teka 7.57 val., leidžiasi 16.10 val. Dienos ilgumas 8.13 val. Mėnulis (jaunatis). Vardadieniai: Atas, Audronė, Dainotas, Matilda, Rimgaudė Datos: Tarptautinė tualetų diena Tarptautinė nerūkymo diena Jauno...

Beveik du šimtai vaikų sostinėje laukia globėjų: ką reikia žinoti apie globą Vilniuje ir visoje Lietuvoje

Globos situacija Vilniuje, kaip ir visoje šalyje, gerėja – vaikų globos įstaigose mažėja, jų globą perima šeimos, suteikdamos savo namų aplinką ir rūpestį. Tačiau...

Kokybiškas poilsis: svarbu ne kada gulatės, o kaip miegate

Miegas yra esminis mūsų organizmo poreikis ir, nepaisant civilizacijos greičio, technologinių pasiekimų, šis poreikis išlieka nepakitęs. Visgi, dėl greito gyvenimo būdo, ilgų darbo valandų...

Mantas Bartuševičius: renginio organizatoriai dažniausiai prašo neperlenkti lazdos

Mantas Bartuševičius, gerai žinomas stand-up comedy atstovas, pripažįsta – kartais įmonės baiminasi patikėti rimto renginio vedimą komikui. Tačiau tapęs trečią kartą vykstančios konferencijos „Full...

Aukso gramai gali „kainuoti“ ketverius metus nelaisvės

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Dainavos policijos komisariate yra atliekami ikiteisminiai tyrimai, kuriuose kauniečiui pareikšti įtarimai dėl dviejų analogiškų vagysčių. Įtariama, kad vyras tiesiog gatvėje moterims nuo...

Šiemet atlyginimas kilo 70 proc. gyventojų, tačiau augimas perpus mažesnis nei pernai

Lietuvą ir pasaulį šiemet stipriai krečiant koronaviruso pandemijai, atlyginimai Lietuvoje, lyginant su praeitais metais, augo beveik perpus mažiau, rodo „Baltic Salary Survey“ tyrimas. Dalis organizacijų išmokėjo mažiau priedų, įšaldė bazinius atlyginimus, atsisakė kai kurių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS