15.1 C
Birštonas

Kompiuteris kišenėje arba kaip savo telefoną paversti patogiu darbo įrankiu

Ar jau skaitėte?

Išmanieji telefonai sparčiai tobulėja – jais jau galime ne tik tvarkyti kasdienius reikalus, bet ir naudoti darbui ar užduočių atlikimui. Pasitelkus vos keletą išmanių sprendimų, telefonas gali netgi atstoti kompiuterį.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip efektyviai išnaudoti savo išmaniojo telefono galimybes darbo reikmėms.

Įpraskite dokumentus laikyti „debesyse

Interneto „debesyse“ saugomi duomenys bus prieinami iš bet kurio įrenginio, bet kuriuo metu ir neapkraus įrenginių atminties. 

Rekomenduojame išbandyti „Google Drive“, „Google Photos“, „Dropbox“ ar „One Drive“ duomenų saugyklas. „iPhone“ telefonų savininkai taip pat gali naudotis „iCloud“ debesų talpykla. Kai kurios saugyklos suteikia keletą GB nemokamai (pavyzdžiui, „Google Drive“ yra net 15 GB nemokamos vietos), tačiau už nedidelį mėnesinį mokestį galite įsigyti daugiau talpyklos vietos.

Įsirašykite svarbiausias aplikacijas

- Reklama -

Lengvai tvarkyti ir redaguoti dokumentus savo telefone galite įsidiegę programų, kurias naudojate kompiuteryje, mobiliąsias aplikacijas. Išmaniesiems telefonams yra pritaikytos tiek dažniausiai naudojamos „Microsoft Office“ paketo programos („Word“, „Excel“, „PowerPoint“), tiek ir jas atitinkančios „Google Workspace“ programos („Google Docs“, „Google Sheets“, „Google Slides“). Dirbti bus patogiau, jeigu naudosite vieną pasirinktą paketą – to paties paketo programos glaudžiai sąveikauja tarpusavyje.

PDF failų atidarymui pravers speciali „Adobe Acrobat Reader“ aplikacija. Joje galėsite ne tik skaityti, bet ir pasirašyti, komentuoti ir pažymėti pasirinktus dokumentus. Dokumentų skenavimui išbandykite patogią aplikaciją „Adobe Scan“. Ji leidžia išsaugoti nuskenuotus dokumentus jūsų pasirinktu formatu, prireikus juos redaguoti ir išsiųsti kopijas pasirinktiems adresatams.

Sinchronizuokite su kompiuteriu

Telefoną galite naudoti kaip papildomą įrankį dirbdami su kompiuteriu. Sukėlę visus dokumentus į el. talpyklas ir sinchronizavę kompiuterio turinį tokiose programose kaip „Docs“, „Excel“, „Notes“, turėsite prieigą prie paskutinio atnaujinto dokumento ir savo išmaniajame.

Be to, didelius failus tarp telefono ir kompiuterio „Apple“ įrenginiuose galite patogiai perkelti su „AirDrop“ funkcija. Tuo tarpu „Samsung“ telefonuose yra alternatyvus įrankis „Quick Share“. Papildomai galite išmėginti aplikaciją „SHAREit“. Joje leidžiama dalintis bet kokio tipo pasirinktais failais, o perkėlimo greitis siekia net iki 20M/s.

Planuokite su išmaniais įrankiais

Įpratę viską iš karto žymėtis telefone esančiose planavimo programėlėse, kalendoriuje ar užrašinėse, galėsite atsisakyti užrašų knygelių ar ant stalo dulkančių lipnių lapelių. Taip dar efektyviau planuosite savo laiką – apie užduotis, susitikimus jums primins jūsų išmanusis.

Pirmiausia rekomenduojame išbandyti jūsų darbo el. pašte esančius planavimo, kalendoriaus įrankius. Pavyzdžiui, „Outlook“ el. pašto sistema turi ypač patogų personalizuotą kalendorių. Čia bet kurį laišką lengvai galite paversti kalendoriaus susitikimu, užduotimi ar priminimu vos keliais mygtuko paspaudimais. Tuo tarpu el. pašto „Gmail“ sistema turi naudingą „Tasks“ (liet. Užduotys) funkciją, kuri leidžia pridėti bet kurį laišką prie užduočių. Užrašams ir priminimams pravers ir dar vienas patogus įrankis „Google Keep“ – čia galėsite greitai ir paprastai žymėtis dienos darbus ar mintis.

Organizuokite vaizdo konferencijas telefone 

Šiuo metu, kai darbo susitikimai vyksta virtualiai, svarbu būti visada pasiruošusiam konferenciniam vaizdo skambučiui. Todėl geriausia savo telefone įsirašyti „Zoom“, „Google Hangouts“, „Skype“, „Microsoft Teams“ ar kitas naudojamas konferencijų programėles. Vaizdo pokalbiuose ar susirinkimuose galėsite dalyvauti, kad ir kur bebūtumėte – sėdėdami savo mašinoje ar vaikščiodami miško takais.  

Eksperimentuokite su papildomomis aplikacijomis

Efektyviam ir koncentruotam darbui galite pasitelkti „pomodoro“ laiko planavimo principu sukurtas aplikacijas, pavyzdžiui, „Be Focused“ ar „Focus To Do“. Jos skaičiuoja dirbant praleistą laiką ir primena padaryti trumpą pertrauką atsikvėpimui. Laikas suskirstomas 25 min. nepetraukiamo darbo ir 5 min. pauzei.

Įdomaus ir naudingo turinio išsaugojimui naudokite „Pocket“ programėlę. Į ją galite susikelti visą sudominusią informaciją, straipsnius, vaizdo medžiagą ir naujienas, kurias pamatote, bet neturite laiko jų peržiūrėti darbo metu. Saugiai patalpinę šį turinį į aplikaciją, galėsite bet kada prie jo sugrįžti ir perskaityti ar peržiūrėti surinktą medžiagą tada, kai jums tai bus patogu. 

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

 

TOP naujienos

Įspūdingos „Apple“ naujienos: pristatė „iPhone 15“ seriją ir „Apple Watch Series 9“ bei „Apple Watch Ultra 2“ laikrodžius

Kasmet juokaujama, kad technologijų giganto „Apple“ gerbėjams Kalėdos ateina jau rugsėjį. Ką tik pasibaigusiame renginyje „Apple“ pristatė naują išmaniųjų telefonų „iPhone 15“ seriją bei...

Rytietiška užtepėlė, kurią rasime daugelio lietuvių šaldytuvuose – jos maistingumas neprilygstamas

Avinžirniai – jau tūkstančius metų nepamainomi žmonių mitybos racione. Nors iš šių ankštinių daržovių galima pasigaminti pačių įvairiausių patiekalų, tačiau turbūt daugelis lietuvių bent...

Per parą policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 56 eismo įvykius

Sausio 7-ąją, ketvirtadienį, daug kur važiavimo sąlygas sunkino krituliai, daugiausia – šlapdriba. Per parą policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 56 eismo įvykius. Dėl neblaivaus...

Vien sūrio ir bulvių Kalėdoms nepakaks: kas savaitę „Iki“ – 5000 prekių su nuolaidomis, nusipirksite ne keliolika, o tūkstančius produktų pigiau

Pasiruošti magiškoms Kalėdoms šiemet galima visai nebrangiai. Agresyviomis nuolaidomis ir ypač plačiu prekių asortimentu garsėjantis prekybos tinklas „Iki“ pristatė pirmąjį gruodžio akcijų leidinį, kuriame...

Kauno klinikų gydytoja: 8 iš dešimties retų ligų turi genetinį pagrindą

Lietuvoje yra apie 200 tūkstančių žmonių, sergančių retomis ligomis. Kai kurios iš jų neturi gydymo – gydytojai malšina tik simptomus. „Paciento veide atsiradusi ramybė, kai pagaliau atsakome į klausimą, kas trukdo jam gyventi įprastą...

Nuo sausio 1 d. vėl bus vykdomi skrydžiai iš Jungtinės Karalystės

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. „Latvijos ir Estijos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS